Kaip leidžia suprasti paslaugos pavadinimas, šiam sandarumo testui atlikti naudojami dūmai, kurie padeda nustatyti bei įvertinti pastatų nesandarumą, identifikuoti problemines vietas. Tad dūmų testas yra procesas, kurio metu pastato išorėje leidžiami dūmai. Pastarieji į patalpų vidų prasiskverbia pro nesandarias vietas, kurios tokiu būdu identifikuojamos. Testas nėra privalomas, tačiau teigia daug informacijos ir praktinės naudos. Neretai klientai klausia, kas tai per dūmai, ar jie nepavojingi, ar negali pakenkti pastatui ar žmogui. Tad patikiname, jog sandarumo testui naudojami tik saugūs ir jokios žalos nei žmogui, nei aplinkai ar statiniams nedarantys dūmai. Jie nepavojingi net ir tada, jei šių dūmų įkvėpsite. Taip pat paneigiame ir daugelio abejones dėl dūmų poveikio turtui – garantuojame, jog bandymui naudojami dūmai nedaro jokio neigiamo poveikio nei pastato išorei, nei vidaus apdailai ar pastato viduje esančiam turtui.
Dar mūsų laboratorijos turima specialia dūmų mašina gali būti dūmų pripildoma ir patalpa, o tie dūmai dėl patalpos ir aplinkos slėgių skirtumo pasišalins per nesandarias pastato atitvaras, plyšius. Tai paprastai atliekamas ir kartu labai tikslus sandarumo bandymo metodas.
Užsakyti testą galite su mumis susisiekę internetu – parašykite e. laišką. Testo kaina nėra aukšta net tada, kai tokiai paslaugai netaikoma akcija.
Kada reikalingas dūmų testas?
Dūmų testas gali pasiteisinti daugeliu atvejų. Pirmiausia, jį verta atlikti norint įsitikinti darbų vykdytojų atliktų darbų kokybe. Dūmų bandymas parodys, ar pastatas yra sandarus, o galbūt liko nesandarių vietų, dėl ko būtina imtis atitinkamų veiksmų.
Dūmų testas tikrai reikalingas ir tada, kai norite pirkti namą ar kitą pastatą (kartais parduodant namą bandymą atlieka ir senieji šeimininkai). Nesandarumą nustatyti plika akimi tikrai sudėtinga, tiksliau, vargu ar įmanoma. Pirkdami būstą negalėsite patikrinti, ar yra šalčio tunelių, ar sandarus stogas, ar šilumos iš namų nepraleidžia langai ir pan. Tad dūmų testas suteiks progą įsitikinti namo sandarumu arba, atvirkščiai, nesandarumu. Pastaruoju atveju šis bandymas parodys, kurios vietos nesandarios, koks problemos mastas, leis numatyti, kiek išlaidų reikės nesandarumams pašalinti. Bet kuriuo atveju dūmų bandymas bus nebrangi, bet naudinga investicija, leidžianti sužinoti, kokios sandarumo problemos pastate, kokius darbus reikia atlikti, siekiant sumažinti eksploatacijos išlaidas.
Kuo skiriasi dūmų testas nuo termovizinio tyrimo?
Sandarumo bandymas leidžia išsiaiškinti, ar pastatas yra sandarus, ar visgi turi nesandarių vietų, taip pat kokie galimi problemų sprendimo būdai ir kiek maždaug tai kainuos, kaip geriausia padidinti pastato sandarumą ir sumažinti eksploatacijai tenkančias išlaidas. Pastato sandarumo bandymai gali būti atliekami pasitelkiant ne tik dūmų testą, tačiau ir kitus būdus. Tad ne paslaptis, jog norintys pasinaudoti šiais privalumais renkasi ne tik dūmų bandymą – kartais kaip alternatyva pasirenkamas oro srauto matuoklis ar kitas populiarus variantas – termovizinis tyrimas. Mūsų laboratorija kokybiškai atliks bet kurį iš paminėtų bandymo variantų. Atlikdami sandarumo bandymą naudojame visus tris būdus arba, įvertinę aplinkybes, pasirenkame vieną tinkamiausią.
Ir nors visi minėti būdai yra efektyvūs, geri bei leidžiantys tiksliai nustatyti būsto nesandarumo problemines vietas, visgi dūmų testas, palyginti su termoviziniais tyrimais, turi vieną kertinį pranašumą – jį atliekant aptinkami nesandarūs ilginiai kanalai. Šie kanalai svarbūs tuo, jog jais tekantis oras keičia savo temperatūrą iki patalpos temperatūros, todėl tokiu kanalu slinkdamas oras nepalieka šalčio pėdsako ant paviršiaus. Dėl šių pakitusių savybių termovizoriui toks oras bus nepastebimas, o dūmų bandymu – identifikuotas.
Kokia tyrimo nauda?
Naudojant dūmų bandymą vizualiai identifikuojamos nesandarios pastato vietos – tai kertinis šio testo tikslas ir privalumas. Bandymas atliekamas labai nesudėtingai, saugiai ir gaunant tikslų, efektyvų rezultatą. Tai patikimas būdas aptikti bei vizualizuoti išoriniame pastato kontūre esančias nesandarias vietas.
Privalumas ir tas, jog dūmų testas atliekamas paprastai, operatyviai ir visiškai saugiai. Jam naudojama įranga bei medžiagos nekenkia nei žmogui, nei pastato konstrukcijoms, išorės bei vidaus apdailai, o taip pat ir turtui. Bandymo metu dūmai leidžiami iš pastato išorinės pusės, o per nesandarias vietas – net pačias mažiausias – jie skverbiasi į vidaus patalpas.
Jau minėjome, kad dūmų bandymas, palyginti su alternatyva – leidžia aptikti ir ilginius nesandarius kanalus, kuriais keliaudamas oras pasiekia patalpų temperatūrą, tad kitiems prietaisams yra nepastebimas, o dūmų bandymo metu aptinkamas.
Tokie tyrimai – visiškai saugus būdas. Net įkvėpus dūmų jie yra nepavojingi. Taip pat jie bekvapiai, tad nekels jokio diskomforto.
Dėl patalpų ir aplinkos slėgių skirtumų dūmų testas leidžia nustatyti bei identifikuoti nesandarias vietas sienose, stoge, languose at kitose atitvarose, taip pat suteikia progą vizualiai pamatyti, kurios pastato vietos reikalauja sandarumo.
Paminėjus tikrai solidų dūmų bandymo privalumų spektrą, tikslinga paminėti ir tokio bandymo trūkumą. Jei tiriama atitvara yra nepermatoma, kaip pavyzdžiui, siena, stogas ar grindys, tai reikalingas papildomas žmogus – reikia stebėti skirtingose atitvaros pusėse. Kadangi mūsų komanda dirba po kelis asmenis ir atliekant tyrimus visada būna daugiau kaip vienas specialistas, tai šis trūkumas eliminuojamas.
Kaip atliekamas testas?
Sandarumo tikrinimas naudojant dūmų testą yra nesudėtingas, tačiau informatyvus ir dažnu atveju kainuoja pigiau, nei manote.
Bandymo metu pastato išorėje leidžiami dūmai ir tikrinama, per kurias vietas jie patenka į pastato vidų. Bandymo rezultatai leidžia pateikti išsamią ataskaitą apie pastato nesandarumą bei būtent jį lemiančias nesandarias vietas. Tokiam bandymui atlikti naudojami galingi, kokybiški ir saugūs dūmų generatoriai. Tiesa, atlikus bandymą ir nustačius, per kurias pastato vietas dūmai iš išorės pateko į patalpų vidų, kartu pasiūlome ir optimaliausius šių problemų sprendimo būdus, kas yra labai svarbu.