Buto sertifikavimas

Pastato energinis efektyvumas orientuotas į energijos vartojimo mažinimą, tvarumą, kas yra šių dienų kontekste itin gajos idėjos. Štai kodėl didelė reikšmė teikiama energetinio naudingumo sertifikavimui. Kas tai yra? Procedūra, kurios metu įvertinama pastato ar jo dalies, pavyzdžiui, buto, energinio naudingumo klasė. Pastarųjų yra devynios: A++, A+, A, B, C, D, E, F ir G. Butui priskirta energinio naudingumo klasė nurodoma energinio naudingumo sertifikate. Svarbu žinoti, kad šis vertinimas ir buto energetinis sertifikatas yra privalomas visiems naujai statomiems pastatams.

Ar buto sertifikavimas privalomas?

Buto sertifikavimas yra privalomas perkant / parduodant namą, butą, jeigu nėra bendro namo sertifikato. Jei daugiabučio sertifikatas yra, tada butui suteikiama energinio naudingumo klasė, atsižvelgiant į tą bendrą sertifikatą. Anot ES Pastatų energinio naudingumo Direktyvos 2010/31/ES ir atitinkamų Lietuvos teisės aktų, statomiems, parduodamiems arba nuomojamiems pastatams ar jų dalims, pavyzdžiui, butams, potencialiems nuomininkams arba pirkėjams turi būti parodomas energinio naudingumo sertifikatas (originalas arba jo kopija). O pastato ar jo dalies, pavyzdžiui, buto, pirkėjams toks sertifikatas įteikiamas.

Jei daugiabutis turi galiojantį energinio naudingumo sertifikatą, tai jis atitinkamai galioja ir visiems daugiabutyje esantiems butams. Parodykite jo kopiją potencialiam nuomininkui ar pirkėjui. Būstą perkančiam asmeniui arba išsinuomojančiam žmogui šį dokumentą įteikite. Daugiabučio energinio naudingumo sertifikatas tinka toks, koks yra, t. y. nereikia keisti jo datos, atsižvelgiant į konkretų sandorį, nereikia jo pritaikyti konkrečiam butui.

Jei būsto savininkas nori turėti atskirai jam priklausančio buto energinio naudingumo sertifikatą, galimi du keliai:

  • dokumentas gali būti išduotas viso daugiabučio sertifikato pagrindu;
  • galimas atlikti tikslus konkretaus buto sertifikavimas.

Tiesa, galimas ir trečias variantas – butui išduoti tipinį buto sertifikatą, nieko neskaičiuojant, tiesiog priskiriant būstui žemiausią energinio naudingumo klasę.

Kokiais atvejais reikalingas?

  • Visais atvejais buto energinio naudingumo sertifikatas privalomas, jei būstas perkamas / parduodamas. Jei Jums reikalingas buto sertifikavimas, mūsų komandos specialistai atliks vertinimą ir energinio naudingumo sertifikatą pateiks per dvi darbo dienas. Pristatysime dokumentą nurodytu adresu – maksimalus patogumas!
  • Baigus naujų pastatų ir jų dalių statybą. Sertifikavimo procedūra atliekama prieš surašant statybos darbų užbaigimo aktą arba prieš teikiant statybų užbaigimą patvirtinančią deklaraciją.
  • Baigus pastato ar jo dalių rekonstravimą, atnaujinimą (modernizavimą), kapitalinį remontą, kai darbų, kurių metu buvo atkurtos ar pagerintos pastato atitvarų ir / ar inžinerinių sistemų fizinės bei energinės savybės, kaina sudaro daugiau kaip 25 proc. pastato (neskaičiuojant vertės žemės sklypo, ant kurio stovi) vertės. Jei LR įstatymuose nenumatyta kitaip, buto sertifikavimas atliekamas baigus rekonstravimo, atnaujinimo ar kapitalinio remonto darbus, prieš surašant darbų užbaigimo aktą arba prieš pateikiant deklaraciją, patvirtinančią šių darbų užbaigimą.
  • Išnuomojant butą. Potencialiam nuomininkui reikia parodyti energinio naudingumo sertifikato originalą arba kopiją ir leisti susipažinti su dokumentu. Butą išsinuomojusiam perduodama tokio sertifikato kopija. Taip pat svarbu tai, jog skelbimuose apie parduodamą ar išnuomojamą butą turi būti nurodytas ir energinio naudingumo sertifikate įrašytas energinio naudingumo rodiklis.

Kokiais atvejais nereikalingas?

· kultūros paveldo pastatams, jei nepageidautinai, tačiau laikantis reikalavimų, pakistų jų esminės savybės, išvaizda;

· maldos namų ir kitos religinės paskirties pastatams;

· laikiniesiems pastatams, kurie nebus naudojami ilgiau nei dvejus metus;

· nedaug energijos sunaudojantiems pastatams, kurių paskirtis – žemės ūkio tvarkymas, gamyba, pramonė, sandėliavimas;

· atskirai stovintiems pastatams, kurių bendras naudingasis vidaus patalpų plotas neviršija 50 kv. m.;

· sodų, poilsio paskirties pastatams, kurie per metus naudojami daugiausia 4 mėnesius;

· nešildomiems pastatams.

Pagal kokius kriterijus vyksta vertinimas?

Užsakovas pateikia šiuos dokumentus: pastato kadastrinę bylą, architektūrinę-konstruktyvines dalis, langų bei durų deklaracijas. Energinio sertifikavimo specialistas, savo ruožtu, vyksta į objektą, vertina pastato konstrukciją, inžinerines pastato ar jo dalies dalis, fiksuoja viską fotografijomis. Gautus duomenis suveda į anketą ir pateikia užsakovui patvirtinti.

Pasitaiko, kad pastatas neturi tam tikrų konstrukcijų, pavyzdžiui, stogo, langų ar pan. Tokiu atveju vertinimo atlikti neįmanoma. Visgi atvykęs ekspertas užfiksuoja viską nuotraukose, duomenų anketą pildo pažymėdamas, kurių elementų trūksta, ir pateikia išvadą, jog sertifikavimo atlikti negalima.

Kurias klases turi atitikti naujai statomi pastatai?

Esminis aspektas, nuo kurio priklauso, kokią klasę turi atitikti konkretus pastatas, yra data, kada

· iki 2006-01-04 – minimali energinė klasė yra nereglamentuota;

· po 2006-01-04 – minimali energinė klasė yra C;

· po 2014-01-01 – minimali energinė klasė yra B;

· po 2016-11-01 – minimali energinė klasė yra A;

· po 2018-01-01 – minimali energinė klasė yra A+;

· po 2021-01-01 – minimali energinė klasė yra A++.

Šiuo metu galioja paskutinis nurodytas aspektas – naujai statomi pastatai nuo 2021 metų turi atitikti ne mažesnę kaip A++ energinę klasę.

Čia galime paminėti ir dar vieną svarbų dalyką – energinio naudingumo sertifikatas turi galiojimo laiką – jis yra ne ilgesnis kaip 10 metų! Todėl jei sertifikatas išduotas seniau, planuodami parduoti ar išnuomoti butą pasidomėkite, ar sertifikatas galioja ir kiek laiko jis dar galios, – taip išvengsite nesklandumų.

 

Kurias klases turi atitikti rekonstruojami pastatai?

Energinio naudingumo reikalavimai taikomi ne tik naujai statomiems, bet ir rekonstruojamiems, atnaujinamiems (modernizuojamiems) bei kapitališkai remontuojamiems pastatams ar jų dalims. Rekonstruojami pastatai, priklausomai nuo pastato paskirties ir gauto leidimo rekonstrukcijai datos, gali atitikti ne mažesnes nei C, B, A, A+ ar A++ energines vertes.

  • Jei leidimas rekonstruoti, atnaujinti ar remontuoti išduotas iki 2014-01-01, tai energinio naudingumo klasė negali būti žemesnė kaip D;
  • Jei leidimas atnaujinti ar remontuoti išduotas po 2014-01-01, tai energinio naudingumo klasė negali būti žemesnė kaip C.

Kokia buto energetinio naudingumo sertifikato nauda?

Turėdami buto energinį sertifikatą galėsite pakelti parduodamo ar nuomojamo buto rinkos vertę, sparčiau atlikti sandorius, tiksliai įvertinti pastato ar jo dalies energinę vertę bei orientuotis, kokie maždaug šilumos kaštai laukia šaltuoju periodu.

Kaip užsisakyti buto sertifikatą?

Jei Jums reikalingas buto energinio naudingumo sertifikatas, tai dokumentą užsisakyti galite neišeidami iš namų – Jums nereikės niekur vykti, todėl procedūra bus spartesnė, efektyviai taupysite savo laiką, taip pat galimybė užsakyti internetu labai praverčia, jei gyvenate kitame mieste. Tad ką Jums reikia daryti?

El. paštu atsiųskite buto Registrų centro nuosavybės išrašą arba nurodykite tikslų buto adresą ir bendrąjį plotą.

Už sertifikavimą apmokėkite pavedimu (rekvizitai čia – http://namudiagnostika.lt/sandarumo-testas/#kontaktai).

Tai viskas, ką reikia padaryti Jums! Buto energinio naudingumo sertifikavimą atliks profesionalai, o sertifikatą kurjeris pristatys nurodytu adresu vos per 2 darbo dienas!

Siūlome kokybiškas paslaugas, atsakingumą, dėmesingą aptarnavimą bei patrauklų kainos ir kokybės santykį. Paslaugos kaina priklauso nuo būsto ploto ir kitų aspektų, su kuriais Jus išsamiai supažindinsime bei atsakysime į rūpimus klausimus. Dažnas, norintis mokėti pigiau, žvalgosi, ar šiai paslaugai taikoma akcija. Tačiau mes patikiname – užsakydami paslaugą internetu Jūs taupysite ne tik laiką, bet ir mokėsite kur kas pigiau.

Kontaktai

Netinka kontaktų formos?
Parašykite per el. paštą.

Rekvizitai

Namų diagnostika, MB

Įmonės kodas: 305679394

Laboratorija Nr. LA.200.01

Luminor Bank AS

A.s.: LT854010051005518942

SWIFT: AGBLLT2X

Įvertinkite mūsų aptarnavimą

    Pardavimo skyriai

    Vilniuje: Savanorių prospektas 178, Vilnius, LT-03154

    Kaune: A. Juozapavičiaus pr. 82A, LT-45214

    Klaipėdoje: Liepų g. 83, LT-92195

    Vilkaviškyje: Laisvės g. 3, LT-70150

    Krepšelyje nėra produktų.