A klasės namo sertifikavimas

A naudingumo klasė C1<0,70 ir C2 ≤ 0,85

Kokie reikalavimai keliami A klasei?

Siekiant pastato priskyrimo A energinio naudingumo klasei, privalu: · užtikrinti sandarumą; · užtikrinti tinkamas konstrukcijų šilumines savybes; · prioritetą teikti tik aukštos kokybės, sandariems ir šilumą sulaikantiems langams bei durims; · pasirūpinti, jog nebūtų palikta šalčio tiltų, kad probleminės vietos būtų tinkamai užsandarintos; · svarbu sumontuoti gerą mechaninę vėdinimo sistemą. Neretam kyla klausimas, kas yra pastato energinis naudingumas. O jį galėtume traktuoti kaip pastatui, naudojamam pagal paskirtį, reikalingas energijos kiekis. Jis išreiškiamas namo, buto ar kitos paskirties pastato energijos vartojimo rodikliu bei turi sutartinį žymėjimą – C raide. Pastatai pagal energinį naudingumą yra skirstomi į klases, kurių kiekvienai priskirti tam tikri rodikliai, kuriuos turi atitikti tai klasei priskirtas pastatas. Taigi A klasės statinio C reikšmė turi būti mažiau kaip 0,7. Šiai klasei priklausantys pastatai naudoja itin mažus energijos kiekius. Verta A klasės namų privalumų sąrašą papildyti ir tuo, jog labai didelė energijos, kuri sunaudojama, dalis yra gaunama iš atsinaujinančių energijos šaltinių. A klasės energinio naudingumo pastatai arba jų dalys turi būti suprojektuoti taip, kad sandarumas pagal LST EN ISO 9972:2015 [3.19] sandarumo bandymo sąlygų reikalavimus, esant 50 Pa slėgių tarp pastato vidaus ir išorės skirtumui, neviršytų tokių verčių: · gyvenamosios, administracinės, mokslo ir gydymo paskirties pastatų norminės oro apykaitos n50.N (1/h) vertės, esant 50 Pa slėgių skirtumui, yra 1,00; · maitinimo, prekybos, kultūros, viešbučių, paslaugų, sporto, transporto, specialiosios, poilsio paskirties pastatų norminės oro apykaitos n50.N (1/h) vertės, esant 50 Pa slėgių skirtumui, yra 1,50.

Kokie pastato vertinimo etapai?

A klasės namo sertifikavimas nėra sudėtingas. Pastato vertinimas ir priskyrimas klasei vyksta labai paprastai, o Jums nereikia beveik nieko daryti. Susiekite su mūsų komanda ir mes suteiksime išsamią informaciją, kokius dokumentus turite pateikti vertinimui – tai bus pradinis etapas. Kitas etapas – sertifikuotų specialistų vykimas į objektą, konstrukcijų ir kitų dalių įvertinimas, fiksavimas fotografijomis. Duomenys suvedami į anketą, kuri pateikiama užsakovui patvirtinti. Pastato vertinimo kontekste reikšmingas vaidmuo tenka sandarumo bandymui. Kas tai ir kokia nauda? Sandarumo testas atliekamas baigus pastato statybą prieš atliekant energinio naudingumo sertifikavimą. Verta pastebėti, jog reikia atkreipti dėmesį į sandarumo testo ir sertifikato išdavimo datas – laikotarpis tarp pastato sandarumo matavimo datos, kuri nurodyta bandymų protokole, ir energinio naudingumo sertifikato išdavimo datos negali būti ilgesnis kaip vieneri metai. O minėtas energinio naudingumo sertifikatas yra privalomas parduodant namą, nuomojant, norint priduoti statinį.

Ar tiesa, jog naujai statomi namai turi pasiekti bent A klasę?

Jau nuo 2016 metų lapkričio 1 dienos naujai statomų pastatų energinio naudingumo klasė turi būti ne žemesnė kaip A. O nuo dabar – nuo 2021 metų – nauji gaunami leidimai statybai įpareigoja užtikrinti ne žemesnę kaip A++ energinę klasę. Jei aktualus A klasės namo sertifikavimas ar kitos paslaugos, susisiekite telefonu, labai patogu internetu. Net be akcijos pasiūlysime Jums patrauklų kainos ir kokybės santykį bei galimybę profesionalias paslaugas gauti pigiau.

Kontaktai

Netinka kontaktų formos?
Parašykite per el. paštą.

Rekvizitai

Namų diagnostika, MB

Įmonės kodas: 305679394

Laboratorija Nr. LA.200.01

Luminor Bank AS

A.s.: LT854010051005518942

SWIFT: AGBLLT2X

Įvertinkite mūsų aptarnavimą

  Pardavimo skyriai

  Vilniuje: Savanorių prospektas 178, Vilnius, LT-03154

  Kaune: A. Juozapavičiaus pr. 82A, LT-45214

  Klaipėdoje: Liepų g. 83, LT-92195

  Vilkaviškyje: Laisvės g. 3, LT-70150

  Krepšelyje nėra produktų.