Termovizija

Termovizinis tyrimas yra labai plačiai naudojamas ir labai naudingas statybų, modernizacijos procesuose, tačiau visgi neretam dar kyla klausimas, kas yra termovizija. O tai yra tyrimas, atliekamas sandarumo testo metu, kai naudojant termovizorių aptinkamos nesandarios namo ar kito pastato vietos. Termovizoriumi vadinamas prietaisas, kuris fiksuoja bei ekrane pateikia objekto paviršiaus šiluminės temperatūros vaizdą. Mūsų laboratorijoje naudojamas naujos kartos, pažangus Flir termovizorius demonstruoja itin aukštos raiškos termonuotraukas bei pavydėtiną jautrumą. Prietaisas skirtas pastatų diagnostikai bei elektroenergetikai. Naudojant modernų termovizorių ir atliekant sandarumo bandymą aptiksime ir nufotografuosime visas nesandarias būsto vietas. Atliekant šį tyrimą nustatomi ir tiksliai identifikuojami tokie aspektai: · šalčio tuneliai; · termoizoliacinių medžiagų visiškas nebuvimas arba jų sukritimas konstrukcijų viduje (kas yra plika akimi tikrai nematoma); · kokybiškai apšiltintos pastato dalys bei konstrukcijos ir tos, kurios neapšiltintos; · vandens kondensato susidarymas konstrukcijų viduje; · vietos, kuriose kaupiasi drėgmė; · vietos, kurios yra pavojingiausios šilumos nuostolių prasme; · elektros, mechaninių prietaisų perkaitinimas; · langų montavimo kokybė; · vietose, kuriose yra trūkęs grindinis šildymas; · ir daug kitų. Minėti aspektai vizualiai paprastai yra visiškai nematomi, todėl šis tyrimas labai pasitarnauja identifikuojant problemines vietas, per kurias prarandama šiluma iš patalpų. Tačiau nepaisant to, kad privalumų spektras tikrai solidus, termovizinis tyrimas turi ir trūkumą – norint tikslios analizės bei tyrimo reikia, jog temperatūrų skirtumas būtų ne mažesnis kaip 15 laipsnių. Termovizinį tyrimą galima apibūdinti kaip tyrimą, kurio metu naudojant termovizorių vertinamas temperatūros ant objektų pasiskirstymas. Tačiau jei spėjote pagalvoti, kad tyrimas labai paprastas, nes visa pateikiama termovizoriaus ekranėlyje, tai skubame tokią poziciją paneigti. Šio tyrimo tikrai negali atlikti bet kas – tam reikia specifinių žinių bei įgūdžių bagažo. Tikrai nepakanka vien matyti vaizdą prietaiso ekrane, nes esminis aspektas čia – teisingas matomo vaizdo interpretavimas ir vertinimas. Termoviziniai tyrimai yra viena iš pagrindinių bei seniausiai teikiamų paslaugų – mūsų klientai ja naudojasi jau gerą dešimtmetį.

Kaip vyksta termovizija?

Svarbu tai, kad termovizijai atlikti reikia, jog namuose būtų įjungta šildymo sistema, o temperatūrų skirtumas tarp vidaus patalpų ir išorės būtų ne mažesnis kaip 15 laipsnių. Šis tyrimas pritaikomas labai plačiai: · privatiems namams; · butams; · daugiabučiams; · gamykloms; · sandėliavimo patalpoms; · saulės elektrinėms; · saulės modulių probleminėms vietoms aptikti; · elektros ūkiui ir kt. Atliekant tyrimą keliami tam tikri reikalavimai. Pirmiausia, labai svarbu, kad būtų užtikrintas reikalingas temperatūrų skirtumas tarp vidaus patalpų ir lauko. Taip pat termoviziją turi atlikti šios srities specialistas, turintis atitinkamą išsilavinimą ir atestuotas dirbti su termovizoriumi. Pats prietaisas taip pat turi būti kokybiškas, puikiai veikiantis, pasižymintis pakankama raiška bei jautrumu. Termovizoriaus nuotraukų analizei reikalinga profesionali kompiuterinė programa.

Kas sudaro termovizinį tyrimą?

Bet kuris kūnas, kurio temperatūra yra aukštesnė nei nulis, išspinduliuoja infraraudonųjų spindulių bangas. Jau minėjome, jog termovizoriai yra tokie įrenginiais, kurie geba atspindėti tos spinduliuotės intensyvumo pasiskirstymą atitinkamame paviršiuje. Toks gautas vaizdas vadinamas termograma. Taigi termovizoriumi padaromos specialios nuotraukos, kuriose matoma plati spalvų gama. Joje šviesesnės spalvos reiškia intensyvesnį infraraudonąjį spinduliavimą, t. y. aukštesnę temperatūrą. Tačiau vien gauti termovizoriumi užfiksuotus vaizdus nepakanka, tad kitas etapas termovizijos tyrime yra šios informacijos suvokimas bei išsami analizė. Analizuojant pastebimi šalčio tuneliai, blogai izoliuotos siūlės, nepakankamas apšiltinimas ir daug kitos vertingos informacijos.

Kas nustatoma termovizijos tyrimo metu?

Termovizijos tyrimo metu nustatomi aspektai priklauso nuo to, kur tyrimas atliekamas. Atlikdami privačių namų bei butų termoviziją nustatome: · pamatų, išorės sienų bei stogo šiluminius tiltus; · langų bei durų angokraščių šiluminius tiltus; · langų, durų ir vartų montavimo kokybę; · termoizoliacinių medžiagų stogo plote, perdangoje bei sienose būklę; · šilumos sistemos montavimo kokybę; · kitą aktualią informaciją, susijusią bei turinčią įtakos šilumos nuostoliams. Atlikdami daugiabučių termoviziją nustatome: · pamatų, stogo ir išorinių sienų šiluminius tiltus; · langų bei durų angokraščių šiluminius tiltus; · langų, durų ir vartų montavimo kokybę; · termoizoliacinių medžiagų stoge, perdangoje bei sienose montavimo kokybę. Termovizija, atliekama gamyklose, sandėliavimo ir kitose panašiose didelėse patalpose, leidžia įvertinti viso objekto arba jo dalių renovacijos poreikį, o jei objektas naujai statytas, tai suteikia progą įvertinti atliktų statybos darbų kokybę. Senos statybos pastatuose atliekamas tyrimas leis įvertinti ir tai, ar tikslinga keisti langus, šiltinti stogą, sienas ar reikia imtis kitų veiksmų, siekiant efektyviai taupyti energiją. Jei šios paskirties objektas pastatytas naudojant Sandwich plokštes, tai termovizinis tyrimas leis nustatyti, ar plokštės sumontuotos sandariai. Atlikdami saulės parkų termoviziją nustatome: · kurie apvadiniai diodai pažeisti; · trumpojo jungimo vietas; · vietas, per kurias į baterijas patenka purvas bei drėgmė; · baterijų įtrūkimus; · kontakto kontaktinėse jungtyse nebuvimo vietas; · susidėvėjusius saulės modulius. Atlikdami elektros ūkio termoviziją galime patikrinti: · sinchroninius generatorius; · autotransformatorius, galios transformatorius, taip pat alyvinius reaktorius; · kintamosios bei nuolatinės srovės elektros variklius; · skirtuvus, skyriklius; · jungiamąsias bei renkamąsias „šynas“; · kontaktines jungtis ir kt.

Kada geriausia atlikti?

· Kai yra poreikis įsitikinti statybos darbų kokybe; · Esant klausimams dėl atliktų statybos darbų kokybės; · Planuojant statinio modernizaciją; · Perkant būstą; · Norint sužinoti pastato bendrą būklę; · Norint sužinoti statinio langų, durų, stogo ir kitų elementų montavimo kokybę.

Ar termovizinis tyrimas gali būti privalomas?

Paprastai termovizinis tyrimas nėra privaloma. Net ir sandarumo bandymai yra neprivalomi, tačiau jie reikalingi energinio naudingumo sertifikatui gauti, o pastarasis būtinas norint pastatą priduoti, parduodant namą ir pan. Termovizinis tyrimas dažnai užsakomas kaip papildoma paslauga, atliekant sandarumo bandymus.

Kokia termovizinio tyrimo nauda?

Termovizijos naudų spektras tikrai labai platus, nes toks tyrimas pasitarnauja daugeliu atvejų. Pirmiausia, tai jį drauge su sandarumo testu naudinga atlikti, kai sprendžiamas statybos darbų kokybės klausimas. Ne paslaptis, jog daugelio statybų sektoriaus darbų kokybę pamatyti plika akimi neįmanoma, tad neretai kyla abejonių ar net ginčų dėl to, taigi sandarumo testas ir termovizija gali padėti atsakyti į kylančius klausimus dėl statybos darbų kokybės ir juo išspręsti. Šie tyrimai parodys ir tai, ar nepalikta statybinio broko. Termovizinis tyrimas bus naudingas ir prieš pastato modernizavimo procesą. Tyrimo metu paaiškėja, ar reikiamam sandarumui pasiekti užteks apšiltinti pastato konstrukcijas. Kaip šiame kontekste pasitarnaus termovizinis tyrimas? Paprasta – šis tyrimas leis sužinoti, ar pastato išorinių konstrukcijų šiluminė varža tinkama, o galbūt yra poreikis jas renovuoti. Negana to, bus identifikuoti ir kiti statinio konstrukcijos defektai, jei jų yra. Dar termovizinis tyrimas bus naudingas namo, buto ar kito pastato pirkimo kontekste. Šis tyrimas drauge su sandarumo bandymu suteiks progą sužinoti, kokia perkamo pastato būklė. Šiuo atveju tyrimas bus itin vertingas pirkėjui, kadangi padės priimti teisingą sprendimą ir neįsigyti „katės maiše“. Priimant naują statinį iš statytojų termovizija leis identifikuoti darbų kokybę ir darbo defektus, jeigu jų yra. Tai, savo ruožtu, sudarys sąlygas tuos defektus laiku ištaisyti, nepatiriant dar didesnių nuostolių. Tikrai vertinga informacija bus naudojant termovizorių identifikuoti oro srauto defektus. Ir tai dar ne viskas kalbant apie termovizinio tyrimo naudą. Jis leis sužinoti ir tiksliai nustatyti namo ar kitos paskirties pastato išorės atitvarų, durų, langų, stogo ir pan. kokybę, montavimo kokybę bei galimus šilumos nuostoliu per šalčio tiltus. Jei Jums aktuali termovizija, sandarumo testas ar kitos paslaugos iš mūsų asortimento gera kaina, susisiekite. Tai padaryti labai patogu telefonu arba internetu. Nors dažnas, norintis už paslaugas mokėti pigiau, dairosi vienos ar kitos akcijos, mes patikiname, kad kiekvienam iš Jūsų pasiūlysime patrauklų kainos ir kokybės santykį net netaikant kainų nuolaidos. Dirbame tik naudodami pažangius prietaisus, kliaujamės savo patirtimi, sukauptomis žiniomis ir užtikriname sklandų profesionalų darbą atliekant termovizijos tyrimą Jūsų objekte.

Ar šis procesas gali būti kenksmingas?

Jau minėjome, jog atliekant termoviziją naudojamas specialus prietaisas – termovizorius, kuriuo daromos termovizijos nuotraukos. Šis prietaisas sudaro galimybes gauti nuotraukas, itin tiksliai atspindinčias šilumos pasiskirstymą paviršiuje realiu laiku. Pamatę jiems nežinomą prietaisą ir tai, kaip jis veikia, klientai kartais klausia, ar jis, o ir pati procedūra yra saugūs. Tad visiems abejojantiems skubame užtikrinti, jog tiek termovizorius yra saugus naudoti, tiek termovizijos tyrimas yra visiškai nekenksmingas nei žmogui, nei aplinkai.

Kontaktai

Netinka kontaktų formos?
Parašykite per el. paštą.

Rekvizitai

Namų diagnostika, MB

Įmonės kodas: 305679394

Laboratorija Nr. LA.200.01

Luminor Bank AS

A.s.: LT854010051005518942

SWIFT: AGBLLT2X

Įvertinkite mūsų aptarnavimą

  Pardavimo skyriai

  Vilniuje: Savanorių prospektas 178, Vilnius, LT-03154

  Kaune: A. Juozapavičiaus pr. 82A, LT-45214

  Klaipėdoje: Liepų g. 83, LT-92195

  Vilkaviškyje: Laisvės g. 3, LT-70150

  Krepšelyje nėra produktų.